ESG Specialist

Pro našeho klienta, významnou českou developerskou skupinu a TOP lídra trhu v budování víceúčelových projektů, hledáme vhodného kandidáta na pozici ESG Specialist (Environmental, social and corporate governance). Jedná se o zcela novou pozici v rámci celého holdingu! Náš klient chce jít v oblasti developmentu příkladem, a proto se rozhodl koordinovat aktivity v oblasti ESG.

Náplň práce:
Protože pozice je ve firmě zcela na začátku, pak prvotní náplní bude analýza a reporting stavu společnosti v rámci ESG ukazatelů. Nejprve za pomoci spolupráce s dodavatelem, od kterého můžete načerpat cenné zkušenosti. Do budoucna očekává náš klient samostatnou osobnost, která si vezme celou problematiku na starosti a bude se jí věnovat také po procesní stránce.

Jaká bude konkrétní pracovní náplň?
  • připravovat, sbírat a koordinovat sběr ESG (Environmental, social and corporate governance) dat dle GRI a jiných standardů do Zprávy o udržitelném rozvoji napříč skupinou
  • konsolidovat a analyzovat sběr dat za svěřenou ESG oblast
  • připravovat a reportovat grafické, číselné a textové výstupy ze sběru dat
  • sledovat klíčové trendy a legislativu v oblasti udržitelného rozvoje a navrhovat její implementaci do reportingu
  • monitorovat a analyzovat veřejné publikované dokumenty nefinančních dat vydané vybranými energetickými společnostmi
  • monitorovat a vyhodnocovat požadavky ratingových agentur
  • monitorovat postupy nových iniciativ a programů v souvislosti s udržitelným rozvojem ve skupině
  • navrhovat nová řešení v reportingu a podporovat inovace v IT aplikacích pro sběr dat
  • komunikace a spolupráce s dotčenými manažery v rámci skupiny
  • monitoring a návrhy na úpravu firemních procesů

Požadujeme:
  • VŠ vzdělání ideálně v jednom z těchto oborů: ekonomie, právo, finance a účetnictví nebo sociální studia
  • výhodou alespoň krátkodobá praxe v podobném oboru se zaměřením na analýzu a zpracování dat - např. energetický nebo bankovní sektor; případně obdobná zkušenost v real estate, není však podmínkou
  • zkušenosti s tématem ochrany životního prostředí výhodou
  • zkušenosti se systémem corporate governance výhodou
  • zkušenosti s přípravou přehledných reportů na základě rozsáhlých datových souborů
  • pokročilá znalost MS Excel - reporting
  • pokročilá znalost anglického jazyka - aktivní využití AJ
  • analytické a racionální myšlení
  • systematičnost, svědomitost a orientace na detail
  • komunikační a organizační dovednosti
  • schopnost týmové práce

Nabízíme:
  • zajímavou a různorodou prací ve stabilní české developerské společnosti
  • spousty odborných zkušeností v rámci sdílení firemního know-how
  • podporujeme občasnou práci z domova
  • další vzdělávání v oboru, pravidelná školení přímo na míru pro Vás
  • příjemné a moderní pracovní prostředí s dobrou dostupností na stanici metra
  • flexibilní rozvržení začátku a konce pracovního dne
  • zkrácená pracovní doba (v pátek končíme ve 13:00)
20 dní dovolené + 5 sick days navíc jako bonus
další zajímavé benefity: jazykové vzdělávání, moderní stravenky, Flexipasy / Multisport karta, firemní akce, teambuildingové aktivity, skvělá káva, ovoce a sladkosti na pracovišti (notebook a mobilní telefon nebereme jako benefity, ale jako pracovní nástroje, které jsou samozřejmostí)
Kristýna Schusterová
+420 725 730 980
kristyna.schusterova@kp2.cz

Referenční číslo: A535